Кефрен Турам е првиот пик на Клоп за следната сезона

Ливерпул покажува сериозен интерес за играчот за врска на Ница, Кефрен Турам, пренесуваат англиските медиуми.

Кефрен е син на легендарниот француски дефанзивец Лилијан Турам и брат на напаѓачот на Интер, Маркос Турам. 22-годишниот играч за врска игра фантастично во дресот на Ница и важи за еден од најголемите француски таленти.

Ливерпул е во потрага по квалитетни играчи за врска кој ќе биде наследник на Алкантара, а Турам е на врвот на листата желби.

За Французинот интерес покажуваат многу европски гиганти, но Ливерпул е спремен да ја победи конкуренцијата.