Кефрен Турам на радарот на Барса, фудбалерот на Ница вреди 50 милиони

Барселона покажува сериозен интерес за играчот за врска на Ница, Кефрен Турам, пренесуваат англиските медиуми. 22-годишниот играч за врска игра фантастично, веќе дебитираше за француската репрезентација, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Барселона е во потрага по квалитетен играч за врска и сака да ја победи конкуренцијата и на лето да го доведе во своите редови.

Турам има откупна клаузула од 40 милиони евра, а Барселона е спремна да се ослободи од некои фудбалери за да ја плати таа сума.