КК Партизан и официјално потпиша договор за настап во Евролигата

Претседателот на кошаркарскиот клуб Партизан Остоја Мијаиловиќ преку социјалните мрежи објави информација дека тимот од Белград и официјално потпиша договор за настап во кошаркарската Евролига во сезоната 2022/23.

Партизан својата нова евролигашка сезона ќе ја започне на 7.октомври со гостувањето во Берлин против екипата на Алба.