Клоп сакал Милнер да остане, но клубот имал други планови

Џејмс Милнер откри дека менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, сакал да го има и понатаму во клубот но, челниците на „црвените“ не се согласиле со неговото мислење.

„Клоп е добар менаџер, рече дека можам да останам и тоа ме направи среќен. Сепак, клубот донесе друга одлука“ – вели 37 годишниот играч.

Милнер кој во осум сезони на стадионот – „Енфилд“ освои три титули, во текот на летото ќе го облече дресот на Брајтон.