Кол Палмер добива покачување на платата во Челзи

Фудбалерот на Челзи, Кол Палмер, ќе добие понуда да ја продолжи соработката со „сините“  за многу поголема плата.

Тој сега инкасира 80.000 фунти неделно. Договорот на Палмер е валиден 7 години со опција за продолжување за уште една сезона.

Играчот од средниот ред има 24 натпревари во Премиер лигата со ефект од 13 голови и осум асистенции.