Крос уверен во европска титула за Германците

Фудбалерот од средниот ред на Германија, Тони Крос ги верува дека неговата репрезентација ќе триумфира на претстојното Европското првенство.

„Кој ќе стане европски шампион? Германија! Можеме да се спротивставиме на нашите противници. Одбројувањето веќе започна, сакам да ги одиграм овие последни натпревари во мојата кариера на ист начин како што ги одиграв последните натпревари за Реал“, го цитира „Кикер“ Крос.

Германската репрезентација ќе игра во иста група со Шкотска, Унгарија и Швајцарија. Турнирот ќе се одржи во Германија од 14 јуни до 14 јули. Претходно, фудбалерот проговори за плановите по завршувањето на професионалната кариера.