Лазаров: Максимално на секој натпревар на ЕП

Селекторот на нашите најдобри ракометари, Кире Лазаров, вели дека ќе се оди чекор по чекор на средбите со Словенија, Данска и Црна Гора, кои ќе ни бидат противници во првата групна фаза на Европското првенство во 2022 година.
„Ќе се подготвуваме максимално и на секој натпревар ќе одиме на победа. Прочитав дека Никола Митревски рекол ако играме како што умееме, не е значајно кој ќе ни биде ривал. Тоа многу ми се допаѓа“ – вели нашиот селектор-играч Лазаров.
Македонија првата групна фаза ќе ја игра во Дебрецен.