Лос Анџелес Галакси ќе биде новиот клуб на Луис Суарез

Луис Суарез на крајот на минатата сезона го напушти Атлетико Мадрид и одлучи да се врати во Уругвај во дресот на Национал.

Меѓутоа, Суарез не е премногу задоволен во Национал и верува дека може уште да игра на високо ниво. Тој е спремен да го раскине договорот кој му истекува на крајот од годината, а наводно веќе нашол нов клуб.

Имено, после Мундијалот Суарез ќе се пресели во МЛС лигата и ќе го облече дресот на Лос Анџелес Галакси.