Манчестер Јунајтед дефинира четири имиња за постојан тренер на екипата

Англискиот фудбалски гигант, Манчестер Јунајтед, веќе подолг период се соочува со резултатски проблеми поради што беше принуден да ја прекине соработката со легендата Оле Гунар Солскјер и како привремен тренер да го постави Германецот Ралф Рангник.

Фактот дека однапред е познато дека Рангник ќе ја напушти функцијата на крајот од сезоната, клубот веќе ја дефинирал листата со четири имиња меѓу кои ќе се бара постојан тренер на тимот.

Според добро упатени извори во англиските медиуми, Манчестер Јунајтед идниот тренер ќе го бара помеѓу Луис Енрике, Хулен Лопетеги, Ерик Тен Хаг и Маурисио Покетино.