Манчестер Јунајтед фаворит за потписот на Жоао Феликс

Атлетико Мадрид сериозно ја разгледува можноста за продажба на Жоао Феликс во зимскиот преоден рок пренесува „АС“.

Феликс не е задоволен во Атлетико и веќе го известил својот агент Жорге Мендеш да му бара нов клуб. Атлетико е спремен да го продаде бидејќи има финансиски проблеми и ќе се ослободи од неговата висока плата.

Манчестер Јунајтед е фаворит за неговиот потпис бидејќи „црвените ѓаволи“ во него гледаат идеален наследник на Кристиано Роналдо.

Клубот од „Олд Трафорд“ веќе почнал да работи на трансферот, а Тен Хаг верува дека Португалецот идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.