Марез од Сити следна желба на Флорентино Перез

Килијан Мбапе го остави во шок Реал Мадрид, откако реши да остане во ПСЖ и потпиша нов тригодишен договор.

Реал имаше вербален договор со Французинот и беше убеден дека ќе го доведе на „Сантиаго Бернабеу“, но сега остана со празни раце и мора да бара алтернатива.

Шпанските медиуми откриваат дека „кралевите“ сега ќе се насочат кон ѕвездата на Манчестер Сити, Ријад Марез.

Марез игра одлична сезона, но влезе во последната година од договорот и сака да ја промени средината.