Масовна тепачка на српски ракометен натпревар (Видео)

Голема тепачка изби на ракометен натпревар во српската Супер Б лига, помеѓу екипите на Врбас и Колубара.

Инцидентот настана кога еден од играчите на Врбас со тупаница удри играч од противничката екипа. После ова настана масовна тепачка во која се вклучија ракометари и тренери од двете екипи. 

Тепачката траеше неколку минути по што натпреварот продолжи и заврши со победа на домаќинот Врбас 27:26.