Митровиќ на радарот на „жолтата подморница“

Александар Митровиќ е на мета на шпански Виљареал.

Митровиќ игра одлично оваа сезона во Фулам, а со неговата добра форма го привлече и вниманието на други клубови. Сега се споменува Виљареал кој на англсикиот второлигаш би можел да му плати 16 милиони евра.

Прашање е дали тоа ќе биде доволно за Фулам во јануари да се откаже од својот најдобар стрелец кој неодамна со голот против Португалија во Лисабон ја одведе Србија директно на Светското првенство.

Во овој момент Митровиќ со 27 голови е прв стрелец во Чемпионшип, а интерес покрај Виљареал сигурно ќе покажат и други екипи.