Михтарјан пристигна во Интер

Ерменскиот фудбалер Хенрик Михтарјан и официјално е нов играч на Интер. Тој со клубот потпиша двегодишен договор.

33-годишниот фудбалер стана играч на Интер веднаш откако му истече договорот со неговиот досегашен клуб Рома.

Михтарјан кој е некогашен играч на Манчестер Јунајтед и Арсенал, претодните три сезони ги помина во Рома за која одигра 117 натпревари и постигна 29 голови и 28 асистенции.