Ндиди од Лестер бесплатно се сели во Барселона

Барселона е заинтересирана за дефанзивниот играч за врска на Лестер, Вилфред Ндиди, пренесуваат медиумите на Островот.

На Барселона и е потребен еден играч од средниот ред со дефанзивни карактеристики, но клубот нема голем буџет на располагање.

Ндини игра одлична сезона со Лестер во Чемпионшип, а договорот со Лестер му истекува на крајот на сезоната и ќе замине како слободен агент.