Осимен ќе ги одбие сите понуди и ќе потпише нов договор со Наполи

Преговорите меѓу Виктор Осимен и Наполи влегоа во завршна фаза и Нигериецот е многу блиску до продолжување на договорот.

Неговиот актуелен договор истекува во летото 2025 година, а во последните месеци преговорите беа во застој поради напнатоста помеѓу раководството и напаѓачот. Претседателот на Наполи потврди дека преговорите се во завршна фаза и дека наскоро ќе биде потпишан договорот.

„Осимен и јас сме пред потпишување на договорот што се очекуваше ова лето“, изјави Де Лаурентис.