Пандев: Избрзав што го напуштив Наполи

Горан Пандев пред натпреварот со Рома се најде во центарот на вниманието поради неговото соочување со Жозе Мурињо, во разговорот за италијанските медиуми откри и дека става крај на кариерата на крајот од сезоната.

Пандев откри и дека од денешна преспектива можеби погрешил кога го напуштил Наполи и се пресели во Галатасарај.

„Можеби не требаше да го напуштам Наполи. Избрзав кога се промени тренерот. Сакав повеќе да играм и ја прифатив понудата од Галатасарај. Имав среќа што се појави Џенова и се вратив во Серија А“.

Пандев во Галатасарај се пресели пред сезоната 2014/2015, но не се снајде најдобро во Туирција па веќе следната сезона се врати во италијанбскиот фудбал.