Поништен црвениот картин на Винициус, ќе може да игра против Рајо

Фудбалерот на Реал Мадрид, Винициус Жуниор ќе може да настапи против Рајо Валјекано  откако судиската комисија му го поништи црвениот картон кој го доби на натпреварот против Валенсија.

Бразилецот беше исклучен откако удри противнички играч а судиите во ВАР собата погрешно ја проценија ситуацијата.

Имено, на потегот на Жуниор претходеше удар токму на противникот.  Затоа сите судии од ВАР се суспендирани.