Почетино побара време за прилагодување на Мудрик

Михајло Мудрик не успева да се адаптира на условите во Премиер-лигата, вели  менаџерот на Челзи, Маурицио Почетино.

Украинецот кој беше купен за големи 88.5 милиони евра, нема постигнато гол на 19 натпревари во елитата на Англија. Затоа, аргентинскиот стратег, најави, дека ќе обрне внимание на играта на 22-годишниот напаѓач.

„Тој има што да научи бидејќи во Премиер лигата е се многу брзо. Ќе му дадам време да се подобри во сезонава“, потенцираше тренерот на „сините“.