ПСЖ и Атлетико Мадрид со интерес за Барела

Како што пренесуваат од италијанскиот “Кориере дело Спорт“, Интер е во преговори за продолжување на договорот со Николо Барела, еден од најдобрите везни играчи во Интер и во репрезентацијата на Италија. Клубот од Милано е подготвен да му ја дуплира платата на Барела од сегашните 2,5 милиони на 5 мил, но од менаџментот на Барела бараат неговата плата да изнесува 6 милиони евра годишно.

Атлетико Мадрид и ПСЖ се подготвени да му ги понудат бараните финансиски услови на Барела, доколку Интер не најде заеднички договор со својот играч.