Радуљица е нов центар на Црвена Звезда

Поранешниот капитен на кошаркарската репрезентација на Србија Мирослав Радуљица е ново засилување на Црвена Звезда.

34-годишниот центар со црвено-белите потпиша двегодишен договор. Негов последен ангажман беше во Кина, а претходно има настапувано и за Ефес, Партизан, Милвоки Бакс, Минесота.

Својот прв натпревар за новиот клуб, Радуљица ќе го има во сабота против екипата на МЗТ Скопје во АБА лигата.