Робинсон го чека пауза од два месеци

Кошаркарот на Њујорк, Мичел Робинсон, имаше успешна операција на глуждот. Тој ќе мора да паузира најмалку 6 до 8 недели.

Центарот на Никси и претходно имаше таков проблем и пропушти 50 натпревари пред да се врати на терените кон крајот на март.

За време на првото коло од плеј-офот со Филаделфија, проблемите продолжија по што лекарите решија дека мора да оди на операција