Рома потпиша со Миле Свилар од Бенфика

Рома синоќа и официјално потврди дека потпиша договор со голманот на екипата на Бенфика, Миле Свилар.

22-годишниот Свилар дојде во Рим како слободен фудбалер и потпиша договор со „волчицата“ до 30 јуни 2027 година и го одбра дресот со бројот 99.

Десниот бек Алесандро Флоренци ја напушти Рома, откако Милан го купи по истекот на закупот. „Росонерите“ потпишаа договор со него до летото 2025 година.