Руди Гарсија го менува Шевченко во Џенова?

Медиумите во Италија излегоја со информација дека поранешниот тренер на Рома, е можен кандидат да го замени Шевченко на клупата на Џенова.

Актуелниот тренер на екипата, Андриј Шевченко, кој пристигна во Џенова пред само два месеци е блиску до отказ по серијата лоши резултати. Тој откако ја презеде клупата на тимот има скор од 6 порази, 3 нерешени средби и само една победа.

Потенцијално новиот тренер Гарсија, после тренерската работа во Рома, замина во Франција каде ја водеше екипата на Лион.