Салах го сруши рекордот на Џерард

Со двата гола на синоќешниот меч со Атлетико Мадрид, голгетерот на Ливерпул, Мохамед Салах постави нов клупски рекорд.

Египќанецот постави нов клупски рекорд по бројот на постигнати голови во Лигата на шампионите – 31.

Тој од врвот на листата го симна легендарниот поранешен капитен на тимот, Стивен Џерард кој имаше 30 гола за Ливерпул во Лигата на шампионите.