Саутгејт го повика Ајван Тони за стартот на квалификациите

Селекторот на англиската фудбалска репрезентација Герет Саутгејт го објави составот за претстојните натпревари од квалификациите за ЕП 2024 со селекциите на Италија и Украина.

Голмани: Џордан Пикфорд, Ник Поуп, Арон Рамсдејл.

Одбрана: Бенџамин Чилвел, Ерик Даер, Марк Гехи, Рис Џејмс, Хари Мегваер, Лук Шоу, Џон Стоунс, Киран Трипиер, Кајл Вокер.

Средент ред: Џад Белингем, Конор Галагер, Џордан Хендерсон, Џејмс Медисон, Мејсон Маунт, Калвин Филипс, Деклан Рајс.

Напад: Фил Фоуден, Џек Гралиш, Хари Кејн, Маркус Рашфорд, Букајо Сака, Ајван Тони.