Севиља ја одби понудата на Њукасл за Диего Карлос

Њукасл се приближува до договор за дефанзивецот на Севиља, Диего Карлос, откако упати понуда од над 30 милиони фунти за бразилскиот дефанзивец. Сепак, предлогот бил сличен на еден од ривалите во Премиер лигата и најверојатно двата ќе бидат одбиени.

Се очекува шпанскиот тим да прифати понуда блиску до 40 милиони евра, за која првично рекоа дека би сакале да ја добијат за својот дефанзивец.

28-годишниот фудбалер ќе избере со кој клуб сака да потпише, но се верува дека засега договор нема.