Скопје и Тиквеш остануваат фудбалски прволигаши

Екипите на Тиквеш и Скопје, и во следната сезона ќе бидат дел од Првата македонска фудбалска лига.

Двата тима беа поуспешни и славеа во бараж натпреварите за место во Првата лига. Кавадарчани со убедливи 4:1 славеа над Воска Спорт од Охрид , додека тимот на Скопје ја совлада Беласица со 2:1.