Србинот Самарџиќ е јануарската трансфер-желба на Јуве

Лазар Самарџиќ ова лето беше на чекор од трансфер во Интер, а сега
е голема желба на Јувентус.
Интер постигна договор со Удинезе за трансфер тежок 20 милиони
евра плус еден младински фудбалер, веќе закажа лекарски прегледи,
но трансферот пропадна бидејќи агентот побара повисока плата.
Сега силен интерес за него покажува Јувентус. „Бјанконерите“ веќе
почнале преговори со агентот на Самарџиќ и сакаат да го доведат во
зимскиот преоден рок како замена за суспендираниот Фаџоли.
Јувентус игра добро оваа сезона и се бори за титулата, па верува дека
Самарџиќ може да одигра клучна улга во освојување на скудетото.