Столе Димитриевски со богата понуда од Саудијска Арабија

Според познатиот фудбалски новинар, Фабрицио Романо, екипата на Рајо Ваљекано добила висока понуда за трансфер на нашиот Столе Димитриевски.

За голманот на Рајо и македонската фудбалска репрезентација, сериозен интерес пројавил тимот на Ал Наср од Саудијска Арабија кој понудил 3,5 милиони фунти за ангажирање на Димитриевски.

Новинарот пренесува дека мали се шансите шпанскиот клуб да го продаде Столе Димитриевски и ќе инсистира на негово останување во екипата.