Стракоша потпиша за Панатинаикос

Репрезентативецот на Албанија, Томаш Стракоша кариерата по заминувањето од Брентфорд ја продолжува во Грција.

Стракоша потпиша договор на пет години со екипата на АЕК. Стрaкоша е роден во главниот град па за 29-годишниот чувар на мрежата ова е враќање дома.

Во Италија, Старкоша остави трага бранејќи за Салернитана и Лацио на 164 натпревари во кои на 48 ја сочува својата мрежа. Во редовите на Брентфорд, беше резервен голман, а во Грција пристигнува како слободен агент.