Тен Хаг добива богатство за зимскиот преоден рок

Манчестер Јунајтед во текот на летниот преоден рок беше еден од најактивните клубови на трансфер пазарот.

Тен Хаг почна да прави реконструкција на тимот, а на „Олд Трафорд“ летово пристигнаа Касемиро, Ериксен, Мартинез и Антони. Сепак, тоа нема да биде крајот на засилувања за премиерлигашот, па така раководството планира да потроши уште 100 милиони евра во јануари.

Тен Хаг ќе добие 100 милиони евра за трансфери, а веќе направил листа на потенцијални засилувања.

Холандскиот стратег планира да ги троши парите на десен бек, играч за врска и напаѓач, но засега не се споменуваат имиња на фудбалери кои може да го засилат гигантот од Манчестер.