Томори и Калабрија повредени се вратија од дербито во Рим

Стандардниот фудбалер на Милан, Фикајо Томори, поради повреда ќе мора да паузира подолг период, покажаа денешните детални лекарски прегледи.

Тој се повреди на вчерашниот меч кај Лацио и мораше принудно да го напушти теренот во 23. минута.

Капитенот на „росонерите“, Давиде Калабрија, исто така се пожали на болки во ногата во финишот на мечот но, не станува збор за ништо сериозно.