Три поранешни европски прваци го сакаат Начо

Nacho Fernandez of Real Madrid in action during the spanish league, La Liga EA Sports, football match played between Atletico de Madrid and Real Madrid at Civitas Metropolitano stadium on September 24, 2023, in Madrid, Spain.

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неколку европски гиганти веќе ја почнаа трката за неговиот потпис.

Начо е дел од Реал Мадрид од 2001 година, а за првата екипа игра од 2011 година и изгради легендарен статус во клубот.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучиле да се разделат, па дефанзивецот е слободен агент.

Интер, Јувентус и Манчестер Јунајтед веќе стапиле во контакт со неговиот агент и сакаат да го доведат без обештетување, а според медиумите Начо преферира да се пресели во Серија А.