Тухел одби да се врати во Бундеслигата

Германскиот фудбалски стратег, Томас Тухел, кој во претходниот месец неочекувано доби отказ од англискиот состав Челзи, ја одбил понудата да седне на кормилото на Баер Леверкузен.

Според информациите од Германија, стратегот не прифатил да се врати во татковината и да работи со „фармацевтите“ кои имаат лоши резултати од почетокот на сезоната.  

Тухел пред да замине во францускиот ПСЖ и англискиот Челзи, ги предводеше германските екипи – Аугсбург, Мајнц и Борусија Дортмунд.