УЕФА го прати Тејлор дома по неубедливото четвртфинале во Штутгарт

Англискиот судија Ентони Тејлор заврши со Европското првенство во Германија пренесува италијанскиот медиум „Газета дело Спорт“.

Тејлор е во центарот на вниманието по оштетувањето на домаќинот Германија кога во второто продолжение од четвртфиналниот дуел против Шпанија не досуди пенал по очигледна игра на рака на Марк Кукуреља во шестнаесетникот.

Десетина илјади Германци се уште потпишуваат петиција за преигрување на средбата со Шпанија, нешто што нема да се случи, но јасно е дека појавуање на Тејлор во центарот од продолжението од турнирот нема да биде добар маркетинг за турнирот и организаторот.