Фратези се повреди, ќе пропушти два натпревари во Серија А

Фудбалерот на Интер, Давиде Фратези, има повреда на мускулот и веројатно ќе ги пропушти наредните два меча во Серија А.

Тој нема да биде достапен за саботното дерби со Рома на Олимпико како и за мечот со Салернитана на 16 февруари во Милано. Фратези во сезонава одигра 19 натпревари и постигна два гола.

Фратези би можел да се врати во тимот на 20 февруари кога Интер ќе го пречека Атлетико Мадрид во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите.