Челзи сака да го врати Азар на „Стемфорд бриџ“

Еден Азар може да се врати во Челзи. Лондонскиот клуб е заинтересиран да го врати напаѓачот во својот состав. Се вели дека клубот веќе започнал преговори со претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез околу евентуален трансфер на белгискиот напаѓач. Еден Азар се пресели во Реал Мадруд летото 2019 година за 115 милиони евра. Пред тоа, седум години ги бранеше боите на Челзи, а на почетокот на кариерата играше за Лил.

Постоечкиот договор на Азар со Реал Мадрид е до 2024 година. Во тековната сезона на шпанското првенство, Азар учествуваше на седум натпревари, на кои постигна еден гол. Исто така има одиграно и еден во Лигата на шампионите, каде што не постигна гол или имаше асистенција.