Јокиќ: Планирам да останам во Денвер до крајот на кариерата

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ кој е двократен МВП на НБА лигата, изјави дека сака да биде во екипата тоа што некогаш во Сан Антонио беше легендарниот Тим Данкан.

„Сакам да бидам Тим Данкан на Денвер Нагетс, но за да бидам како него ќе мора да освојам неколку шампионски прстени“, изјави Јокиќ за американските медиуми.

Јокиќ потенцира и дека планот му е да го носи дресот на Денвер до крајот на кариерата, бидејќи се чувствува одлично во тимот и градот.