Јуве нема да се откажа од Влаховиќ, Србинот останува во Торино

Франческо Калво кој е дел од раководните структури во Јувентус, потврди дека фудбалерот Душан Влаховиќ, нема да биде ставен на траснфер листата иако деновиве медиумите го тврдат спротивното.

„Гласините секако не можеме да ги контролираме. Немаме намера да го продаваме Влаховиќ“, вели Калво.

Српскиот интернационалец влегува во радарот на неколку екипи од Англија. Во преден план се Арсенал и Манчестер Јунајтед.