Јуве се распрашува за Лукас Васкез

Јувентус е заинтересиран за дефанзивецот на Реал Мадрид, Лукас Васкез.

Според инсајдерот Џанлука Ди Марцио, мадриѓани го процениле 31-годишниот Шпанец на 6 до 8 милиони евра.

Јувентус е подготвен да преговара до крај, затоа што го сметаат Васкез за кандидат број еден за позицијата десното крило. Страните веќе биле во контакт, но нема информација дали има договор.

Оваа сезона дефанзивецот одигра 23 натпревари и постигна 4 гола.