Џерард сака да го доведе Суарез во Астон Вила

Тренерот на Астон Вила, планира ангажман на неговиот поранешен соиграч од Ливерпул, Луис Суарез. 

35-годишниот Уругваец е слободен играч откако заврши неговиот договор со Атлетико Мадрид. Тој беше блиску до премин во Астон Вила во јануари, но проблем за трансферот беше високата плата која ја побарува играчот.

Суарез беше соиграч на Џерард во Ливерпул, од каде премина во екипата на Барселона, а подоцна стана и член на Атлетико Мадрид.