Џејмс го продолжи договорот со Монако

Мајк Џејмс, планира да го продолжи договорот со Монако на уште три години, пренесуваат француските медиуми.

МВП-играчот на Евролигата договори сѐ со клубот и е подготвен да потпише тригодишен договор вреден 9 милиони евра.

Главна тема при преговорите била кој ќе го плати дополнителниот американски данок, наспроти даночните поволности во Кнежевството. Сепак, брзо е најден заеднички јазик и ќе следува потписот на Мајк Џејмс до сезоната 2026/27.