Аврамовски двоен стрелец за Болуспор

Македонскиот фудбалер Даниел Аврамовски продолжува со својата блескава игра во дресот на Болуспор. Имено, Аврамовски постигна два гола и му ја донесе победата на Болуспорт против екипата на Ерокспор.

Аврамовски првиот погодок го постигна во 45-тата минута од првото полувреме. Гостите, преку Фаје израмнија во 72-та минута, а конечниот резултат од 2-1 и победа за домаѓините ја обезбеди нашиот фудбалер Аврамовски во 81-та минута од натпреварот.

Аврамовски е еден од најдобрите поединци во екипата на Болуспор, откако пристигна во Турција од екипата на Сараево оваа зима.

Болуспор во моментов во рамки на тетото коло од Турската 1 лига се наоѓа на 7-тата позиција од табелата со вкупно 4 бода, а досега екипата на Аврамовски има една победа, еден нерешен резултат, и еден пораз.