Aртета го сака Бразилецот Пепе во Арсенал

Луѓето од Арсенал испратиле скаути да го следат настапот на  бразилското крило Пепе на мечот со Интер во Лигата на шампионите.

26-годишниот фудбалер на Порто дефинитивно влегува во радарот на Микел Артета кој има одредени проблеми по страничните позиции. Пепе по дефиниција е десно крило но, може да игра и на левата страна.

Тој откако пристигна на „Драгао“ во 2021 година, има 84 настапи, 11 голови и 14 асистенции.