Баерн му понуди нов договор на Чупо-Митинг

Германскиот шампион Баерн Минхен планира да му го продолжи договорот нанапаѓачот Ерик Максим Чупо-Мотинг. 32-годишниот Камерунец излезе како добра резерва за Левандовски особено на последните неколку средби за баварците. Баерн сака да има искусен играч за резерва на Полјакот и следната сезона, па затоа планира да го продолжи неговиот договор. Ситуацијата со неговиот договор, кој истекува ова лето, се очекува да се реши пред крајот на сезоната.