Баерн нуди 60 милиони за Барела

Баерн Минхен е заинтересиран за ѕвездата на Интер, Николо
Барела.
Барела веќе трета сезона е еден од најдобрите играчи за врска во
Серија А и го привлече вниманието на многу европски клубови.
Интер имаше финансиски проблеми и во летниот преоде рок ги
продаде Андре Онана и Брозовиќ, па тешко дека ќе дозволи
заминување на Барела.
Баварците пак се во потрага по квалитетен играч за врска и
Барела е на врвот на листата желби на Томас Тухел.
Баерн ќе се обиде да го доведе Италијанецот и спремил понуда
од 60 милиони евра.