Ветеранот Тиаго Силва најави заминување од Челзи

Англискиот весник „Гардијан“ пишува дека прв кој ќе си замине од
лондонски Челзи е ветеранот Тиаго Силва.
На Бразилецот нема да му биде продолжен договорот, и тој ќе може да си замине како слободен играч.
Засега 39-годишниот фудбалер не најавил дека ќе ја заврши
кариерата, па веројатно по завршувањето ќе се врати во Бразил.