Гвардиола го сака Верати како замена за Гундоган

Марко Верати размислува да го напушти францускиот шампион ПСЖ на крајот на сезоната, пренесуваат италијанските медиуми.

Верати е незадоволен од ситуацијата во клубот и смета дека сега е вистински момент за трансфер. Таквата ситуација сака да ја искористи Манчестер Сити, бидејќи Гвардиола е голем симпатизер на играта на Верати.

Гвардиола смета дека Италијанецот ќе биде идеална замена за Гундоган и дека одлично ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

„Граѓаните“ се спремни да му ја исполнат желбата и нема да жалат пари за да го доведат Верати на „Етихад“.