Заврши голготата, Лукас Хернандез започна со тренинзи

Дефанзивецот на Баерн Минхен, Лука Хернандез учествуваше на последниот тренинг на германскиот тим по долго отсуство поради повреда.

27-годишниот француски репрезентативец е надвор од терените од ноември поради повредата што ја заработи на Светското првенство во Катар.

Сепак, дефанзивецот нема да биде подготвен за последното коло од Бундеслигата. Неговиот тим в саботa ќе игра со Келн.